קליפות הנפש

כיצד נוכל להתקלף ממערכות ההגנה שצברנו במשך השנים? כיצד נוכל לצאת מה"לופים" שמנהלים אותנו?

בספר קליפות הנפש משה שרון חושף בפנינו את העומק הקבלי והפסיכולוגי הטמון במונח "קליפה" ומלמד כיצד נזהה 32 מבין הקליפות שעוטפות אותנו, החל מקליפות אישיות רגשיות כמו תדמית, פרפקציוניזם וריצוי, דרך קליפות גשמיות כמו יופי ולבוש או אפילו רוחניות כמו גאווה והידור במצוות, וכלה בקליפות חברתיות כמו אקטואליה, כסף ותרבות. נברר מה התועלת שאנו מפיקים מהן ומה המחיר שאנחנו משלמים בגינן, ולבסוף נקבל 14 עצות וטכניקות כיצד להשתחרר מהן כדי לחיות חיים פשוטים ושמחים יותר.

בספר שזורים יחדיו חוכמה יהודית בת אלפי שנים, רעיונות מתחום הפסיכולוגיה, טכניקות מעולם ה־NLP וניסיון עשיר מחדר הטיפולים.

משה שרון הוא סופר, מרצה ומכשיר מאמנים ומטפלים. מחברם של שבעה ספרים: אייכה, יום ליום, רב־המכר הבינלאומי העולם לא יכול להתקיים בלעדיך, עשרה נכנסו לפרד"ס, זוגות זוגות, נפלאות הכעס וספר הילדים הנסיך קוקוריקו.

 

יש מעט ספרים שיונקים מעומק הקדושה העליונה, ועם זאת מעניקים עצות מעשיות. יש מעט סופרים שכותבים בנושאים בוערים כל כך ומצליחים להלביש את הגחלת בסגנון של הדור כך שהיא תחמם ותאיר. משה שרון עושה את המלאכה החשובה בדור הגאולה ומדבר בריש גלי על מנגנוני ההגנה של הנפש כדי שכל אחד יידע לעבוד עם עצמו נכון יותר, מדויק יותר ועמוק יותר. ד"ר מיכאל אבולעפיה, פסיכיאטר ילדים ונוער.

קליפות הנפש צולל אל מעמקי ספרות הקבלה והחסידות, ויחד עם הניסיון המעשי הרב של המחבר, מגלה שכל אדם מלא באור, טוב, יופי ופוטנציאל. רק שכדי לחשוף את כל אלה, עליו להתמודד עם הקליפות הסוככות על הנפש. זוהי קריאת חובה מהפנטת לכל מי שרוצה להסיר חסמים בנפש ולגלות את האיכויות הפנימיות שלו.

ד"ר יחיאל הררי. סופר וחוקר חסידות חב"ד.

 

משה שרון עונה על שאלת השאלות - האם אני באמת חייב להמשיך להסתובב בעולם עם מגינים כבדים שלא מועילים לי יותר בחיים? הקריאה בספר מרעננת ומאפשרת לכל אחד ואחת לגעת ולגשת למושגים ולתכנים עמוקים בצורה ידידותית לכל נפש. לא לפספס. רן ובר. סופר ומרצה.

  לרכישה במחיר הכי משתלם


תגובות