איך עושה משפחה? | פרק 19 | גם לבנים יש רגשות?

בס"ד גם לבנים יש רגשות? לא זכיתי לגדל בנים. וזו לא המומחיות שלי מלבד היותי בן...

אבל מה הדרך הנכונה לגדל בנים בשנת 2024?

אז פניתי לעדי הרפז שהיא כן מבינה בבנים כדי שנקליט פרק חשוב על התפקיד שלנו בגדילה שלהם ועל כמה חשוב כהורה שמגדל בן להבין למה זקוקים בנים כדי להיות לגברים שלמים מבחינה רגשית ומה המחיר שהם משלמים בחברה שמדגישה כוח, קשיחות, חספוס ואיפוק רגשי כמאפיינים של הבן / הגבר הממוצע.

שנים שמוצב בפני בנים רף של גבריות עליו יש מחיר גבוה, ומצד שני אנחנו רוצים וצריכים (למען ההתפתחות הבריאה שלהם) להעניק להם לצידו את הלגיטימציה ואת הכלים לטפח מודעות רגשית, אמפתיה ויכולות לתקשר טוב יותר עם זולתם. שאחרת מה האופציה? להדחיק כעס, עלבון, שמחה, התרגשות, פחד מכשלון וכו'? לשתוק אותם? מחקרים מראים שבנים מגיל צעיר מורחקים מחיי הרגש שלהם אל עבר שתיקה אבל האמת היא שממש כמו שבנות מרגישות ומבטאות רגש שיוצר גשר ליחסים ותקשורת גם הבנים גם יכולים, כן, ויש להם עולם רגשי מלא ועמוק ורגיש מאד מאד, רק שהוא לא תמיד נגיש להם כי הם לומדים מגיל קטן לסגור אותו בקופסא. והרגש הזה? לאן הבן אמור להוליך אותו? הוא לא תמיד יודע לאן, אז במקום לדבר אותו, הבן מתנהג אותו... גם בנות לא תמיד יודעות לבטא רגשות או לא תמיד גדלות באווירה שמאפשרת דיבור רגשי.

בקיצור, ביקשתי מעדי שהיא גם אחות לאחים, גם אמא שמגדלת שלושה בנים וגם מדריכה הורים בנושא הזה כבר הרבה שנים, לתת כלים טובים ויעילים בנושא לכם ולכן - אימהות ואבות לבנים. אז קבלו את תכנית מס' 19 בפודקאסט "איך עושה משפחה?" שמלאה בכלים פרקטיים! האזנה מועילה! שתפו מי שרלוונטי וכתבו לנו מה לקחתם/ן.

עוד פרקים מהפודקאסט של משה שרון ועדי הרפזתגובות